English

‘Bisedë serioze për dialogun me Prishtinën’, Vuçiç jep detaje nga takimi me Lajçak

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Serbisë,  Aleksandër Vuçiç ka dhënë detaje në lidhje me takimin që pati në Beograd me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vuçiç u shpreh se me Lajçakun ka zhvilluar një bisedë serioze dhe të përgjegjshme për dialogun me Prishtinën dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, shkruan Euronews Serbia.

Ai theksoi se Serbia insiston në zbatimin e plotë të marrëveshjeve të arritura deri më tani në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja.

“Një bisedë serioze dhe e përgjegjshme me Miroslav Lajçak mbi çështjet e hapura në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit. Ne do të vazhdojmë të luftojmë që ta ruajmë shtetin dhe popullin tonë, duke insistuar në zbatimin e plotë të marrëveshjeve të arritura deri më tani dhe në respektimin e ligjit ndërkombëtar”, ka shkruar Vuçiç në një postim në Instagram.

Lajçak vizitoi Beogradin katër ditë pasi qëndroi në Prishtinë, ku u takua me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?