English

VIDEO/ Në masa të rrepta sigurie, Blinken mbërrin në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbërritur në Tiranë, në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

- Advertisement -

Blinken u prit në aeroport nga ministri i Jashtëm Igli Hasani, nën masa të rrepta sigurie, ndërsa disa rrugë të Tiranës janë bllokuar.

DASH ka publikuar dhe axhendën e Blinken, i cili do të takohet me presidentin Bajram Begaj dhe kreun e qeverisë Edi Rama.

Në axhendë nuk shihet që Blinken do të zhvillojë një takim me kreun e SPAK Altin Dumani, ashtu siç është pretenduar në media.

Axhenda:

Ora 13:35:  Blinken zhvillon një takim dhe përshëndet me punonjësit e Ambasadës Amerikane në Tiranë

Ora 14:15: Blinken takohet me aplikantët afganë për vizë emigruese speciale në Tiranë, Shqipëri.

Ora 15:05: Blinken takohet me Presidentin shqiptar Bajram Begaj në Tiranë, Shqipëri.

Ora 15:35: Blinken mban fjalime në një aktivitet të të rinjve dhe të diplomuarve me temë  “ Festojmë të ardhmen e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri”  në Tiranë, Shqipëri.

Ora 16:15: Blinken takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Tiranë, Shqipëri.

Ora 17:55: Blinken merr pjesë në një ceremoni nënshkrimi për një Memorandum Mirëkuptimi mbi Shkëmbimin Akademik Fulbright dhe një Memorandum Mirëkuptimi mbi Kuadrin për Kundër Manipulimit Informativ të Shtetit të Huaj në Tiranë, Shqipëri.

Ora 18:10: Blinken dhe kryeministri shqiptar Edi Rama mbajnë një konferencë të përbashkët shtypi në Tiranë, Shqipëri.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?