English

Miron Çako: Të vdekurit mund të ringjallen, feja e beson këtë fakt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të gjithë u tronditën dyfish kur një grua në Indi, që mendohej se kishte vdekur, u zgjua në funeralin e saj pak çaste para se të bëhej dhe procedura e djegies së trupit të saj.

- Advertisement -

Teologu Miron Çako tha në emisionin GoodMorning Albanians në  Euronews Albania se të vdekurit mund të ringjallen dhe ky është një fakt që e beson edhe feja.

Ai tregoi rastin e rikthimit në jetë të një fëmije në jetë pas  lutjeve nga një grua që kishte dhuratën e mrekullibërjes nga mjekët u shpall i vdekur. Sipas Çakos ngjallja e të vdekurve është diçka e zakontë në jetën e një besimtari.

“Ka raste, po të lexosh librin e shenjtë, Krishti ka ngjallur të vdekur, por të marrësh një njëri të vdekur dhe të lutesh për të është një impenjim shumë i madh. Pra, janë gjëra që ndodhin dhe nuk habiten për këtë, por nuk duhet përjashtuar pjesa mjekësore. Ngjallja e të vdekurve është diçka e zakontë në jetën e një besimtari. Mjekësia nuk e pranon dot, se shkencërisht, kur vdes njeriu mbaron aktiviteti i trupit, kjo është mbinatyrore”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?