English

Blinken vesh të birin si Zelensky për Halloween, kritikohet në rrjete sociale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, është vënë nën kritika pasi kishte veshur djalin e tij të vogël në një stil të ngjashëm me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, duke i dhënë dhe një flamur ukrainas gjatë një pritjeje për Halloween në Shtëpinë e Bardhë.

- Advertisement -

Imazhe të eventit të pritur nga presidenti Joe Biden dhe zonja e parë Jill Biden tregonin Blinken pranë fëmijëve të tij, teksa i biri mban një bluzë jeshile të errët në stilin e Zelensky, ndërsa e bija mban një flamur të verdhë e blu.

Vetë Blinken nuk kishte bërë veshje të veçantë por shakaja e Halloëeen me luftën nuk u prit mirë në rrjetet sociale.

Në një ndër reagimet kundër shkruhet: “Shfaqje kllounësh për Luftën III Botërore; Antony Blinken vesh të birin me kostumin e Zelenskit dhe të bijën me flamur ukrainas në Shtëpinë e Bardhë”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?