English

Pastori: Kam dhimbje që festohet Halloween, festohet vdekja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pastori Paulin Vilajeti, i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tha se është kundër festës së Halloween, pasi festohet vdekja.

- Advertisement -

Ai theksoi se ndjen dhimbje që shumica e festave që kanë në thelb besimin janë kthyer në festa pagane.

Pastori nënvizoi faktin se në këtë festë vriten çdo vit qindra njerëz.

“Ndjej dhimbje se shumica e festave që në thelb kamë besimin janë bërë komerciale. Ndjej dhimbje si një i krishterë që edhe festat e krishtera për shkak të komercialitetit janë duke u kthyer në disa festa që janë më  shumë pagane sesa kanë lidhje me besimin e krishterë. Pse nuk krijojmë festat që kanë në thelb bukurinë, dashurinë  dhe madhështinë që perëndia ka krijuar. Vitin e kaluar 53 njerëz janë masakruar në këtë festë. Ka njerëz që vriten dhe masakrohen përmes kësaj feste. Kriminelë të ndryshëm e shfrytëzojnë këtë festë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?