English

“Ty të duhen mercenarët”, Noka i kthehet Klosit pas grushtit: Harroje, unë do luftoj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD, Flamur Noka dhe ai i PS Blendi debatuan në emisionin Now në Euronews Albania lidhur me aksionin e opozitës sot në Kuvend që përfundoi në konfrontim fizik me0 deputetët e mazhorancës.

- Advertisement -

Noka u shpreh se është e papranueshme që mazhoranca në Kuvend t’i diktojë opozitës kryetarin e partisë apo kryetarin e grupit. Sipas tij, shumicës i duhen mercenarë si Basha apo Alibeaj, por opozita do të luftojë për të fituar të drejtat që i takojnë me ligj në Parlament.

“Ti merr përsipër të na caktosh kryetarin e partisë, kryetarin e grupit dhe të jesh Kushtetuta, kur unë si grup parlamentar që drejtohet nga Gazment Bardhi jo Lulzim Basha. Ty si pushtet të duhen mercenarë, Basha dhe Alibasha janë mercenarë të Ramës. Provat janë që po bëni gjithçka për të zhbërë opozitën unë do luftoj. Mua më keni shpallur armik me kohë, jo ne ata që regjimi i njeh akoma si deputetë të PD kanë firmosur për përbërjen e një komisioni parlamentar”, ta Noka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?