Blogerë apo spiunë? 5 zhvillimet nga ngjarjet në Gramsh dhe Poliçan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Fotografonin uzinën e armëve në Poliçan, arrestohen 4 shtetas çekë

Katër shtetas çekë janë arrestuar nga policia pasi janë kapur teksa fotografonin pranë uzinës së armëve në Poliçan.

Burime bëjë me dije se çekët u arrestuan nga policia ushtarake që ruan ambientet e ish-uzinës së armëve.

Lexoni për më shumë: Fotografonin uzinën e armëve në Poliçan, arrestohen 4 shtetas çekë

- Advertisement -

Një nga ushtarët e plagosur

  • ‘Humba shikimin për një moment’, flet ushtari i sulmuar nga rusët në Gramsh

Një nga ushtarët e sulmuar nga rusët në uzinën ushtarake në Gramsh, tha se kishte djegie në fytyrë dhe se i kishte ikur shikimi për disa minuta.

Tekaa u vizitua nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi në ambientet e spitalit të QSUT-së, ushtari tha se e neutralizoi shtetasin rus derisa erdhën patrullat e policisë.

Lexoni për më shumë: ‘Humba shikimin për një moment’, flet ushtari i sulmuar nga rusët në Gramsh

  • Policia zbarkon në uzinën e Gramshit, merren në pyetje ushtarakët dhe banorët

Në uzinën e armëve në fshatin Çekin të Gramshit kanë mbërritur edhe strukturat e policisë që do të hetojnë mbi ngjarjen.

Ata kanë nisur të marrin në pyetje efektivët që ruajnë uzinën e armëve si dhe të grumbullojnë dëshmitë e banorëve që kanë asistuar në momentin e përleshjes se ushtarëve shqiptarë me rusët e ndaluar.

Lexoni për më shumë: Policia zbarkon në uzinën e Gramshit, merren në pyetje ushtarakët dhe banorët

Policia prane uzines se Poliçanit

  • ‘Gratë i prisnin jashtë’, policia jep detaje nga arrestimi i çekëve në Poliçan

Policia e qarkut të Beratit, ku përfshihet edhe Poliçani ka dhënë detaje rreth incidentit të ndodhur sot në ish-uzinën e armëve, ku u arrestuan 4 shtetas çekë teksa fotografonin në ambientet e kësaj uzine.

Përmes një njoftimi për mediat policia sqaron se fillimisht në ambientet e jashtme të Uzinës Ushtarake Poliçan janë konstatuar shtetaset P. B., 38 vjeçe dhe M. M. (G), 34 vjeçe, me kombësi çeke, me aparat fotografik.

Lexoni për më shumë: ‘Gratë i prisnin jashtë’, policia jep detaje nga arrestimi i çekëve në Poliçan

  • Autoritetet kërkojnë informacione nga ambasada për ukrainasin e arrestuar në Gramsh

Prej 12 orësh nuk ishte bërë me dije emri i tretë i personit të ndaluar në uzinën e Gramshit pasditen e të shtunës.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati tha se bëhet  fjalë për një ukrainas të quajtur Fiodor Mihailoviç.

Lexoni për më shumë: Autoritetet kërkojnë informacione nga ambasada për ukrainasin e arrestuar në Gramsh


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

TË FUNDIT

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

“E lidhën, e futën në qese”- Gazetarja jep detaje për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup

Gazetarja dhe kryeredaktorja e një portali në Maqedoninë e Veriut, Elida Zylbehari ka treguar detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur në RMV,...

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike”, Ngjela: S’i vajtën as deputetët në Kuvend

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania ku ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×