English

VIDEO| “Boks” në Parlamentin italian, deputetët përleshen për ligjin e kontestuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një përleshje u verifikua në Parlamentin e Italisë gjatë votimit të ligjit të kontestuar të qeverisë që do t’i japë rajoneve të vendit më shumë autonomi.

- Advertisement -

Leonardo Dono, anëtar i Lëvizjes 5 Yjet në opozitë, i dorëzoi flamurin e Italisë ministrit për Çështjet Rajonale, Roberto Kalderoli gjatë debatit.

Ndërsa dy punonjës të Parlamentit u përpoqën të ndalonin deputetin Dono, ligjvënës nga radhët e partive Liga dhe Vëllezërit e Italisë iu bashkuan përplasjes fizike.

Pas sherrit, Dono u shoqërua jashtë Parlamentit me një karrige me rrota nga stafi mjekësor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?