Bomberi kosovar shënon 10 gola në Spanjë, Interi hyn në garë për kartonin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Performanca e shkëlqyer në La Ligan spanjolle ka bërë që sulmuesi nga Kosova, Vedat Muriqi të jetë në qendër të merkatos së transferimeve. 28-vjeçari ka udhëhequr sulmin e Mallorcas, ndërsa numëron 10 gola dhe 2 assiste në 24 javë të kampionatit. Pas Sevillas, një tjetër klub i madh kërkon shërbimet e Muriqit, e bëhet fjalë për Interin.

Zikaltrit prej kohësh monitorojnë bomberin e përfaqësueses së Kosovës, i cili po zhvillon sezonin e jetës. Sipas mediave italiane, vlera e tij llogaritet rreth 12-15 milionë euro, të cilat skuadra nga Milano do t’i paguante për një golashënues të tillë. Me Dzekon në prag të largimit dhe Lukakun që me shumë mundësi e ka mbyllur aventurën me zikaltrit, Muriqi shihet si lojtari që do të luftojë në krah të Lautaro Martinez.

Një lëvizje e tillë do të shenjonte rikthimin e sulmuesit në Serinë A 1 vit pas largimit nga Lazio aty ku në 31 ndeshje shënoi vetëm 1 gol. Edhe skuadrat angleze do të jenë në sulm për të siguruar shërbimet e Vedat Muriqit, i cili aktualisht është sulmuesi shqiptar i momentit.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

TË FUNDIT

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×