English

Man Utd “vulos” kualifikimin në Europa League, fitore edhe për Juventusin e Romën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Manchester United ka mposhtur Real Betisin në fazën me eliminim direkt në Uefa Europa League, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve. Djajtë e kuq fituan me rezultatin 4-1, ndërkohë që nuk e vendosi asnjëherë në dyshim fitoren.

- Advertisement -

Roma e Jose Mourinhos po ashtu fitoi në shtëpi ndaj Sociedadit 2-0, ndërsa ndeshja ishte e karakterizuar nga raste të pakta shënimi. Në minutën e 13’ El Shaarawy e më pas Kumbulla i dhanë fitoren kryeqytetasve, të cilët synojnë t’i shkojnë deri në fund kompeticionit.

Edhe skuadra tjetër italiane mori një fitore me rezultat minimal ndaj Freiburgut, ndërsa Di Maria konsiderohet njeriu i momentit tek bardhezinjtë.

Fitore dhe për Leverkusenin e Sevillan, me spanjollët të cilët janë ekspertë të fitimit të Europa Leagues. Arsenali nuk ka shkuar dot më tepër se një barazim në transfertën e Lisbonës, ndërsa kualifikimi do të vendoset në Londër.

Edhe pse kaluan të parët në avantazh, të besuarit e Artetës e patën të pamundur të administrojnë rezultatin, ndërsa gjithçka u mbyll në 2-2.

Në ndeshjet e Conference League fituan 4 skuadra, Ëest Ham, Nice, Fiorentina dhe Lech Poznan.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?