Borrell kërcënon Putin: Mos na nënvlerëso

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i politikës së Jashtme i BE-së, Josep Borrell i ka bërë thirrje presidentit të Rusisë që të mos nënvlerësojë Perëndimin.

Mëngjesin e sotëm, në një konferencë për mediat Borrell tha se Putin duhet të ndalojë sulmet ndaj Ukrainës.

“Janë orë të tëra të errta për Europën që nga Lufta e Dytë Botërore. Presidenti Putin duhet të ndalojë këtë agresion të pakuptimtë në këtë moment mendimet tona janë me njerëzit dhe popullin e Ukrainës, që ne i mbështesim dhe do të jemi më ta”, u shpreh Borrell.

- Advertisement -

Në orët e para të mëngjesit të 24 shkurtit Rusia sulmoi ushtarakisht Ukrainën. Nga ana tjetër Kiev ka shpallur gjendjen e luftës.

Presidenti Vladimir Putin paralajmëron vendet e tjera se çdo përpjekje për të ndërhyrë do të çonte në pasoja të papara ndonjëherë.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

TË FUNDIT

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×