English

Breçani në burg, djali në kërkim. Lista e plotë e të arrestuarve dhe atyre në kërkim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka siguruar listën e plotë të 11 urdhër arresteve të lëshuara nga SPAK, në kuadër të operacionit ku u godit një grupi i strukturuar kriminal, mes të cilëve dhe drejtues dhe ish-drejtues të lartë të policisë.

- Advertisement -

Në kuadër të operacionit është arrestuar ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani dhe është shpallur në kërkim djali i tij Eralbi Breçani,cilët akuzohen për “Përkrahje të autorit të krimit” dhe “Pastrim parash”.

Po ashtu, është arrestuar edhe Shefi i Krimeve në Komisariatin numër 6, Dedan Gjoni. Ndaj shefit të krimeve janë ngritur disa akuza për disa vepra penale, një prej të cilave dyshohet se është ajo e sigurimit te kushteve për të kryer vrasje.

Një ndër punonjësit e policisë që është shoqëruar është edhe Jonida Babameto, oficere e Drejtorisë së Kufirit dhe Emigracionit.

Në kërkim në kuadër të këtij operacioni është edhe biznesmeni Ervin Mata, një emër i njohur për drejtësinë, pas përplasjes që ka patur me, Ervis Martinaj.

Urdhër-arrestet u lëshuan pas ardhjes nga autoritetet franceze të dekriptimeve të aplikacionit Sky.

Të arrestuar:

 • Erzen Breçani, ish-nëndrejtori i Policisë së Tiranës
 • Dedan Gjoni, Shef seksioni per hetimin e Krimeve në Komisariatin numër 6
 • Jonida Babameto, oficere e Drejtorisë së Kufirit dhe Emigracionit
 • Bujar Germizi, emër i njohur i botës së krimit në Kukës

Në kërkim (Nuk ndodhen në Shqipëri)

 • Besmir Mustafi
 • Eralbi Breçani, djali i Erzen Breçanit
 • Ervin Mata
 • Besmir Murati
 • Artan Sulejmani
 • Albert Prenga
 • Bajram Gerbova

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?