Bushati: Aplikacioni që Rama fliste me McGonigal është prodhim amerikan, FBI mund…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, zbuloi gjatë një interviste për emisionin Review në Euronews Albania, se kryeministri Rama dhe ish-agjenti i FBI-së komunikonin në një aplikacion të pagjurmueshëm që quhet “Viasat”.

I ftuar në studio analisti Andi Bushati tha se i kishte ardhur një mesazh që i bënte me dije se ky aplikacion është një prodhim amerikan. Sipas tij FBI ka të gjitha mundësitë që të mund të dekriptojë dhe të zbardhë të gjitha bisedat mes shefit të qeverisë dhe McGonigal.

“Pse e përmend ajo “Viasatin” si lidhje ose aplikacion komunikimi mes McGonigal dhe Ramës. Mua më thonë që mos harroni që është aplikacion amerikan, dhe si çdo aplikacion tjetër amerikan FBI e ka mundësinë të nxjerrë të gjithë kontekstin e bisedave që janë bërë. Pra mundet nëse do të duhet, të zbardhen bisedat Rama-McGonigal. Në mos i ka marrë dhe i ka provë të hetimit”, tha Bushati.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

TË FUNDIT

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×