“Çdo ditë me lajme të pavërteta”, Këlliçi: Më nxorën pa shkollë, rom dhe grek

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i “Bashkë fitojmë” për Tiranën tha se Erion Veliajn e shqetëson kandidimi i tij, ndaj çdo ditë partia socialiste hap lajme të pavërteta për të.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews  Albani ai tha se në fillim u hapin lajme se ishte pa shkollë, më pas se ishte e komunitetit rom, e madje është thënë edhe se ka lindur në Greqi, lajme që sipas tij  janë të gjitha të pavërteta.

“Çdo ditë dëgjoj lajmë të pavërteta për mua. Në fillim më nxorën pa shkollë. U verifikua që ishte ‘fake news’, e nxorën edhe mediat e tyre, shkuan në universitetin në Amerikë. Kam nxjerrë nga simestri i parë i klasës së parë.

- Advertisement -

Diploma e gjimnazit nuk më duhet se kam dhënë provimet, më njohën 4 vitet që mbarova me mesatare 9.7. Nga ana tjetër më kanë bërë anëtarë të komunitetit rom, kanë bërë sikur kam lindur në Shqipëri, por në Greqi. Unë nuk kam asnjë paragjykim, nuk i ndajnë qytetarët në asnjë kategori, por lexoj çdo ditë lajme të pavërteta për mua. Nëse nuk do ishin kaq të shqetësuar s’kishin pse të merreshin me mua”,-tha Belind Këlliçi.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

TË FUNDIT

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×