Çfarë do u ofrojnë PD e PS të rinjve nëse marrin Bashkinë e Tiranës?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në emisionin “Rinon”, i cili startoi ditën e sotme në Euronews Albania, deputeti socialist Arben Pëllumbi dhe kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë Belind Këlliçi nga PD, treguan se çfarë do u ofrojnë të rinjve nëse do fitojnë zgjedhjet lokale të 2023.

Pëllumbi u shpreh se gjatë mandateve të tyre kanë pasur një vizion të qartë ekonomik ndërsa shtoi se kanë ndërtuar deri më tani 40 shkolla të reja.

“Besoj se Bashkinë do e marrë PS për hir të faktit se kemi treguar  që kemi pasur një vizon përsa i përket zhvillimit ekonomik, cilësisë së mjedisit. Kemi bërë 40 shkolla të reja”- u shpreh Pëllumbi.

- Advertisement -

Nga ana tjetër Këlliçi tha të rinjve do u ofronte një model të ri ekonomik që të rrinë në Tiranë e të mos largohen nga Shqipëria.

“Fokusi kryesor është te të rinjtë, kjo është një nga arsyet kryesore që kam hyrë në garën për kreun e Bashkisë. Kam hyrë për të dhënë shembullin tim. E vetmja mënyrë se si ndërrohet realiteti është përmes aktivizmit dhe shembullit personal. Ka pasur  vetëm një qendër  rinore në Tiranë dhe është shembur nga Bashkia e Tiranës për të ndërtuar një pallat. Të rinjve do u ofroja një model ekonomik për të qëndruar në Tiranë, dhe për të vazhduar jetën këtu”- tha Këlliçi.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

TË FUNDIT

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×