English

Për çfarë premtimesh s’e mbajti fjalën Bardh Spahia? Ulqinaku përgjigjet në RinVote

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izmira Ulqinaku, kandidate e “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak Shkodër tha në emisionin RinVote në Euronews Albania se mandati i Bardh Spahisë i fituar nga zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit në Shkodër ishte atipik.

- Advertisement -

Ajo tha se asnjë nga të zgjedhurit në 6 mars nuk kishte një program të mirëfilltë pasi buxheti i bashkisë dhe projektet ishin të miratuara nga administratat pararendëse.

“Bardh Spahia për shkodranët nuk është anonim, e njohin si prejardhje në të gjitha institucionet që ka drejtuar si deputet. Qytetarë e Shkodrës e mbështesin sa herë kandidon. Rezultati i 2021 ka dalë deputeti më i votuar. 6 marsin, edhe pse zgjedhje të vështira, Spahia fitoi bindshëm dhe tani e them me bindje se do fitojë”, tha Ulqinaku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×