English

Çfarë fshihet pas lëvizjeve të Kurtit? Ja negociatat e sekondave të fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Mirela Milori e ftuar në emisionin “Noë me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ka komentuar takimin Rama-Kurti në samitin e mbajtur këtë të enjte në Malin e Zi, takim i cili ka bërë që edhe njëherë të diskutohet për marrëdhënien mes dy kryeministrave shqiptarë.

- Advertisement -

Milori tha se lëvizjet e fundit tregojnë nëse është Kosova në plan të parë pasi sipas saj Kurti ka negociuar në sekonda të fundit.

Ajo shtoi se reagimi i Osmanit tregon që ndërkombëtarët janë plotësisht kundër

“Lëvizjet e fundit tani na bëjnë të mendojmë se çfarë po ndodh me të dhe a është vërtetë Kosova në plan të parë, sepse po negocion në sekond të fundit, jo me agjenda të përputhura me ndërkombëtarët me të cilët kanë ecur deri më tani.

Reagimi i Osmanit tregon që ndërkombëtarët janë plotësisht kundër”-tha Milori.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×