Cikli i trajnerit Reja te kombëtarja ka përfunduar, thotë gazetari sportiv

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari sportiv, Tami Kone thotë se cikli i trajnerit italian, Edi Reja ka përfunduar në kombëtaren shqiptare.

Në një intervistë për Euronews Albania, Kone u shpreh se kundërshtarët e Shqipërisë në grupin E për kualifikueset e “EURO 2024”, Polonia dhe Çekia nuk janë të lehtë për t’u mundur.

“Unë nuk them se janë të lehtë, sepse përballë Polonia, aq më tepër flasim për Levandovskin. Në krahun tjetër, flasim edhe për Çekinë, Çekia është ajo që është. Me sa kemi parë me evenimentin e fundit që bëri kombëtarja jonë, nuk ka më skuadra të vogla. Janë të gjitha skuadrat që të hapin probleme. Për mua, cikli i trajnerit Reja ka përfunduar, kombëtarja nuk mund të shikojë kurrsesi”, theksoi ai.

- Advertisement -

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka njohur kundërshtarët e saj për kualifikueset e Kampionatit Europian “EURO 2024”, në shortin e mbajtur të dielën në Frankurt të Gjermanisë.

Shqipëria do të jetë në grupin E, ku në vazon e parë kuqezinjtë kanë gjetur sërish Poloninë, përfaqësuese të cilët e patëm edhe në kualifikueset e Botërorit të Katarit.

Në vazon e dytë u përzgjodh skuadra e Republikës Çeke. Nga vazo e katërt, nga goglat e hedhura, janë Ishujt Faroe, ndërsa në vazon e pestë është Moldavia.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Ministria e Arsimit, Evis Kushi u shpreh sot se vendimi për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike ka ardhur pas një sërë shkeljesh që...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

TË FUNDIT

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Ministria e Arsimit, Evis Kushi u shpreh sot se vendimi për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike ka ardhur pas një sërë shkeljesh që...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...

Kompensimi i dyshimtë 1.2 mln euro, lirohet Arlind Gjokutaj

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Fianacave, Arlind Gjokutaj. Nga masa e sigurisë “Arrest në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×