Cilin grup të PD do njohë KQZ? Flet Celibashi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

E drejta për t’u regjistruar me logon e Partisë Demokratike në zgjedhjet lokale të 14 majit i takon grupit të Enkelejd Alibeajt. Sipas Komisionerit të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi vendimmarrja për këtë çështje nuk është e KQZ, por kjo e fundit njeh vetëm dokumentacionin që vjen nga Gjykata dhe Regjistri Kombëtar i Partive, aty ku ende rezulton si kryetar, Lulzim Basha.

I pyetur për zgjerimin e votimit dhe numërimit elektronik në 14 maj, Celibashi tregoi objektivin që ka KQZ.

“Një apo dy bashki më shumë sesa Vora ne mundet ta realizojmë votimin elektronik, por gjithsesi mbetet për t’u parë nëse këtë javë, ose maksimumi javës tjetër do të marrim një përgjigje të qartë nga qeveria nëse i disponojmë paratë për ta financuar këtë projekt,” – u shpreh Celibashi.

- Advertisement -

Në mbledhjen e kësaj të enjte KQZ vendosi me short që anëtari i shtatë në KZAZ-të me numër tek do jetë i PD ndërsa në ato me numër çift i PS.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×