English

Ç’lirimi i Tiranës, nostaligjikët e komunizmit festojnë me simbolet e diktaturës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dita e sotme shënon 79-vjetorin e ç’lirimit të Tiranës nga pushtuesit nazistë, gjatë luftës së dytë botërore.

- Advertisement -

Festimet për këtë ditë janë shtrirë në disa shkolla dhe ambiente publike në kryeqytet, por ajo ç’ka të bie në sy, janë festimet e nostalgjikëve të diktaturës komuniste.

Ata kanë festuar këtë ditë në Varrezat e Dëshmorëve, me fotografi të diktatorit Enver Hoxha dhe simbole të komunizmit.

Kujtojmë se nuk është hera e parë që ata e festojnë këtë ditë në këtë mënyrë, pasi edhe gjatë festimeve të tjera, ata kanë shpalosur këto simbole.

2 COMMENTS

  1. Mire kane bere,SE KOMUNISFET dhane jeten per clirimin e TIRANES!!!👍👍👍❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  2. Pse, me çfarë simbolesh do ti që të festonin? Me ato të ballit, apo të Zogut?
    Gazetarë dhe media leshi! 😡🤮

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?