Dashnor Sula: Më vinte turp, nuk shkova në asnjë mbledhje të 32-vjetorit të PD-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë për Euronews Albania, Sula u shpreh se do të mbajë qëndrimin e tij pas vendimit të gjykatës, ku shtoi se nuk është për ndarjen, por për bashkimin e Partisë Demokratike.

Në një intervistë për Euronews Albania, Sula u shpreh se do të mbajë qëndrimit e tij pas vendimit të gjykatës, ku shtoi se nuk është për ndarjen, por për bashkimin e Partisë Demokratike.

“Unë nuk kam marrë pjesë dje, në asnjë event, as në njërën dhe as në tjetrën. Më vjen turp, thjesht më vjen turp. Unë ua kam thënë edhe kolegëve të mi, pavarësisht që jam te Grupi Parlamentar dhe pres, një pjesë më thonë pse pret kur janë shumica. Unë jam institucional, vij nga një prfoesion i ish-prokurorit që e njoh ligjin dhe e kam të shenjtë.

- Advertisement -

Në çastin që do të ndahej se kujt i takon sigla e PD-së, do mbaj një qëndrim. Nuk jam që të ndahet PD-ja dhe pikërisht pse jam për këtë, nuk i jap të drejtë asnjërës palë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

TË FUNDIT

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×