Demokratët s’kanë bërë sa duhet për Dibrën, thotë Dhurata Çupi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi tha në RinOn se ka qenë prezentë që prej vitit 2016 në të gjitha problematikat e qytetarëve të Dibrës.

“S’kam mundur të bëj atë që mendoj se meriton Dibra,” – u shpreh ajo, duke sjellë në vëmendje se diçka e tillë ka ndodhur sepse është përfaqësuese e opozitës.

Ajo deklaroi se edhe pse qytetarët e Dibrës e kanë mbështetur në mënyrë të vazhdueshme qeverisjen e Partisë Demokratike, ata kanë bërë minimumin.

- Advertisement -

“Unë nuk kam ndërmend të mbroj qeverisjen e Partisë Demokratike vetëm sepse jam përfaqësuese e Partisë Demokratike,” – shtoi Çupi.

Deputetja solli në vëmendje gjithashtu se investimet nga vitet 2005-2013 në Dibër kanë qenë të vazhdueshme edhe pse jo mjaftueshëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Stoltenberg...

TË FUNDIT

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Stoltenberg...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×