Denoncimi i deputetit Shehaj: Policia më mbylli biznesin/ 5 zhvillimet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • ‘Hakmarrje e Ramës’, denoncimi i deputetit Shehaj: Policia më mbylli biznesin

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi këtë të enjte, se policia ka mbyllur biznesin e tij dhe ka sekuestruar ambientet në të cilat operonte, pa asnjë leje apo urdhër nga Prokuroria.

Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Shehaj u shpreh se forcat e policisë kanë nxjerrë jashtë punonjësit, duke i terrorizuar, pa asnjë mandat ligjor.

Sipas tij, pas kësaj qëndron kryeministri Edi Rama, i cili kërkon që me këto akte dhune dhe përdorimin e policisë, t’i mbyllë gojën atij dhe kujtdo deputeti të opozitës që ngre zërin kundër qeverisë.

- Advertisement -

Lexoni më shumë: ‘Hakmarrje e Ramës’, denoncimi i deputetit Shehaj: Policia më mbylli biznesin

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj

  • Agron Shehaj e denoncoi për mbylljen e biznesit, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas denoncimit të deputetit demokrat, Agron Shehaj, i cili tha se policia ka mbyllur biznesin e tij dhe terrorizoi punonjësit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama është shprehur se ndërtesa të cilën ushtronte aktivitetin biznesi i Shehajt, është bllokuar si e paligjshme nga IKMT dhe në bazë të ligjit sapo ka dalë edhe vendimi i konfiskimit.

Kreu i qeverisë ka mohuar akuzat e Shehajt, se me këtë akt ka dashur t’i ushtrojë presion dhe t’i mbyllë gojën.

Lexoni më shumë: Agron Shehaj e denoncoi për mbylljen e biznesit, reagon kryeministri Rama

Edi Rama

  • Prokuroria për vdekjen e 32-vjeçarit: S’kishe shenja dhune në trup, gëlltiti drogë

Prokuroria e Tiranë dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore kanë dhënë një deklaratë zyrtare në lidhje me vdekjen e 32-vjeçarit, Laer Kurti, i cili humbi jetën pas shoqërimit në komisariat.

Përmes një njoftimi, është bërë me dije se mbrëmjen e 19 tetorit, punonjësit e Komisariatit të Policisë Nr. 3, gjatë patrullimit në Rr. “Riza Çuka” në zonën e Laprakës kanë konstatuar Laert Kurtin duke qëndruar përpara një biznesi privat, për të cilin kushtet dhe rrethanat diktonin nevojën e një verifikimi.

Në momentin kur punonjësit e Policisë, i kanë kërkuar dokumentin e identifikimit, Kurti është larguar me vrap, duke mos iu bindur thirrjeve të njëpasnjëshme të punonjësve të Policisë për të ndaluar.

Lexoni më shumë: Prokuroria për vdekjen e 32-vjeçarit: S’kishe shenja dhune në trup, gëlltiti drogë

Lear Kurti

  • Zbardhet porosia e Alibeajt për hapjen e dosjeve te ish-Sigurimit

Është zbardhur porosia që Enkelejd Alibeaj u ka nisur deputetëve demokratë, për ligjin e hapjes së dosjeve të ish-Sigurimit.

Në mesazhin e dërguar Alibeaj thotë se ligji i hapjes së dosjeve ka qenë betejë për PD që nga rithemelimi i saj prandaj deputetët duhet të votojnë pro.

Lexoni më shumë: Zbardhet porosia e Alibeajt për hapjen e dosjeve te ish-Sigurimit

Enkelejd Alibeaj

  • Ylli Manjani sulmon ashpër Yuri Kim-in: Shqiptarët nuk hanë bar

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sulmuar ashpër ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Në emisionin  “Now” në Euronews Albania, Manjani deklaroi se është e papranueshme që Kim të etiketojë një gjyqtar apo politikan si të korruptuar, apo t’i bëjë presion gjykatës për logon dhe vulën e Partisë Demokratike.

Sipas tij, njerëzit nuk janë budallenj dhe nuk kanë bar, duke iu referuar shprehjes së saj drejtuar demokratëve, që të largoheshin nga Sali Berisha pasi është shpallur ‘non grata’.

Lexoni më shumë: Ylli Manjani sulmon ashpër Yuri Kim-in: Shqiptarët nuk hanë bar

Ylli Manjani

 

 

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×