DENONCIMI/Tifozi i Kombëtares shkon në polici: Ja bileta fallco, si ma shitën (FOTO)

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tifoz i Kombëtares shqiptare, Albion Mahmuti, ka dënoncuar mashtrimin që i është bërë me shitjen e biletës për të parë ndeshjen e sotme në “Air Albania”.

Përmes një interviste për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ai është shprehur se kanë udhëtuar nga 300 kilometra larg për të blerë biletat dhe janë zhgënjyer.

Mahmuti tha se e kishin denconcuar rastin në Polici, pasi dispononin fotografi të personit që ia kishte shitur biletën dhe priste që të ndërmerreshin masat e duhura.

- Advertisement -

“Jam Albion Mahmuti, vij nga Gjilani. Kemi parë dikë në Tik Tok që shiste bileta. Kemi folur në Instagram. E kemi pyetur a i dëshiron paret me postë apo kesh dhe ai tha kesh. Kemi bërë 300 kilometra për të marrë biletat.

Bileta ka qenë 50 euro çmimi, bileta që vlente 30 euro. Ishin mbi 30 persona që i ka mashtruar ky person. Rastin e kemi denoncuar në Polici, që kanë marrë të dhënat. Kushërinjtë e mi kanë ardhur që nga Zvicra dhe e kishin herën e parë që po vinin në Tiranë”, është shprehur Mahmuti.

Bileta false


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lidershipi i Ismail Qemal Vlora, Evarist Beqiri sjell të pathënat e botimit të dytë

Në qendrën për Hapje dhe Dialog autori dhe studiuesi i lidershipit të Ismail Qemalit, Evarist Beqiri, promovoi botimin e dytë kushtuar themeluesit shqiptar. Në një intervistë...

Historiania: Europa është treguar mosmirënjohëse ndaj shqiptarëve

Historiania Nevila Nika tha në emisionin Now në Euronews Albania se ky 111 vjetor i Pavarësisë nuk i gjen shqiptarët të bashkuar, që ishte...

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen

Astrit Sula, drejtori i projektit “Gjurmë iliriane” në Angli tha në një intervistë për Euronews Albania se vullnetarisht ata po mësojnë gjuhën shqipe të...

TË FUNDIT

Lidershipi i Ismail Qemal Vlora, Evarist Beqiri sjell të pathënat e botimit të dytë

Në qendrën për Hapje dhe Dialog autori dhe studiuesi i lidershipit të Ismail Qemalit, Evarist Beqiri, promovoi botimin e dytë kushtuar themeluesit shqiptar. Në një intervistë...

Historiania: Europa është treguar mosmirënjohëse ndaj shqiptarëve

Historiania Nevila Nika tha në emisionin Now në Euronews Albania se ky 111 vjetor i Pavarësisë nuk i gjen shqiptarët të bashkuar, që ishte...

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen

Astrit Sula, drejtori i projektit “Gjurmë iliriane” në Angli tha në një intervistë për Euronews Albania se vullnetarisht ata po mësojnë gjuhën shqipe të...

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×