Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli 30 vjeçar, duke e hapur partinë mbi bazën e meritokracisë.

Sipas tij, kjo që ndodh sot në PD është shumë  e rëndë, pasi dje Rithemelimi na quante pengje të Ramës, sot kolegë tanët na thonë doni të çoni partinë te Berisha.

“Është shumë e rëndë kjo që ndodh sot me ne, deri dje kur mendonim ndryshe nga Rithemelimi ishim peng i Ramës, sot që ne mendojmë ndryshe si duhet organizuar PD, kolegë të kryesisë thonë doni ta çoni partinë te Berisha. Askush nuk u pengua të shkojë te Berisha në këtë 1 vit e gjysmë. Partia duhet të jetë e hapur, të mos kenë frikë për garë dhe meritokraci, ne themi hape partinë të fitojmë më i mirë, ky ishte debati i djeshëm. Duhet të organizojmë partinë dhe të gjejmë liderin”, tha deputeti i PD.

- Advertisement -

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...

Shefi siçilian i mafias Messina Denaro, në “komë të pakthyeshme”

Shefi sicilian i mafias, Matteo Messina Denaro, i arrestuar pas tri dekadash arratie, është në gjendje kome në spital dhe nuk mund të ushqehet...

TË FUNDIT

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...

Shefi siçilian i mafias Messina Denaro, në “komë të pakthyeshme”

Shefi sicilian i mafias, Matteo Messina Denaro, i arrestuar pas tri dekadash arratie, është në gjendje kome në spital dhe nuk mund të ushqehet...

Norvegjia arreston ish-komandantin e Wagnerit, tentoi të kthehej në Rusi

Policia në Norvegji e ka arrestuar ish-komandantin e grupit mercenar Wagner, nën dyshimet se ai ka tentuar ta kalojë ilegalisht kufirin për t’u kthyer...

Pranimi i fajësisë nga McGonigal/ Bardhi: Të përgjigjet dhe drejtësia shqiptare

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi ka reaguar mbi pranimin e fajësisë nga McGonigal përpara drejtësisë amerikane. Bardhi kujton se e ka...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×