Deputeti i VV: Farsë ajo që ndodhi sot me Radoiçiç, Vuçiç po shfajësohet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci tha në një intervistë se ndalimi i Milan Radoiçiç nga autoritetet serbe këtë të martë ishte një farsë.

Sipas tij, pikërisht para nisjes së seancës së Parlamentit Evropian, Vuçiç vendosi të shfajësohet me një farsë si ndalimi i Radoiçiç për të treguar një shkëputje nga terroristët.

“Kjo është vetëm një farsë e Aleksandër Vuçiç pasi u zu që ishte vetë kryeterroristi kryesor në sulmin ndaj rendit kushtetues dhe juridik të Republikës së Kosovës dhe sot para nisjes së seancës së Parlamentit Evropian e bënë një farsë kinse është arrestuar dhe ne po distancohemi nga terroristët të cilët e sulmuan Republikën e Kosovës,” – u shpreh Bajqinovci.

- Advertisement -

Pas sulmit të 24 shtatorit, Radoiçiç mori përgjegjësinë për përgatitjen e të gjitha veprimeve terroriste në afërsi të masatirit të Banjskës në Kosovë, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku.

Në deklarimet e dhëna përmes avokatit të tij më 29 shtator, Radoiçiç e cilësoi veten si luftëtar për liri dhe tha se vdekja e policit Afrim Bunjaku ishte aksidentale.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×