Derbi Italisë për finalen e Champions, Interi synon të thyejë tabunë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

San Siro pret mbrëmjen e së mërkurës sfidën spektakolare, derbin më të zjarrtë Italian, atë të Madoninës. Milani dhe Interi përballen me njëra-tjetrën në sfidën numër 236 në histori dhe të pestën në Ligën e kampionëve.

Zikaltrit synojnë të thyejnë tabunë, pasi në këtë kompeticion, nuk kanë fituar asnjëherë ndaj Milanit, ku përballja e parë është ajo në fazën gjysmëfinale të sezonin 2002-2003, ku të dyja sfidat u mbyllën në barazim, por me kuqezinjtë që avancuan me gol në fushën kundërshtare.

Edhe në sezonin 2004-2005 fati bëri që derbi i Madoninës të rikthehej në ligën e kampionëve, ku dhe aty Milani u kualifikua, asokohe në gjymsëfinale.

- Advertisement -

Llogaritë këtë sezon bëhen ndryshe, emrat që përfaqësojnë të dyja skuadrat nuk janë të atij niveli, por vetë sfida ofron gjithçka. Edhe pse në letër favoritë konsiderohen zikaltrit, asgjë nuk është e sigurt, në një ndeshje ku ka vetëm një biletë në dispozicion.

Leao pritet të rikthehet në derbin e Milanos në mbrëmje, ndërsa në anën tjetër mungon qendërmbrojtësi Shkriniar. Gjykimi i është besuar spanjollit 39-vjeçar Gil Manxano.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

TË FUNDIT

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×