Man City nuk e realizon dot ‘hakmarrjen’ ndaj Realit, Haaland totalisht në hije

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kualifikimi do të vuloset në Angli, në çiftin Real Madrid-Mancester Siti. Përballja e luajtur në Bernabeu nuk pati fitues, me skuadrat që shënuan nga një gol secila. The cityzens e nisën më mirë sfidën duke u treguar euforikë, por pa llogaritur se përballë vinin ekspertët e këtij kompeticioni.

Goli që zhbllokoi rezultatin do të vinte në minutën e 36’, ku Vinicius Zhunior mori një top nga Kamavinga e duke sulmuar portën kundërshtare, goditi saktë dhe mposhti portierin Ederson. Minutat në vijim anglezët do të ishin edhe më kërkues, duke rrezikuar disa herë katërkëndëshin e Kurtua.

Goli i barazimit do të vinte në minutën e 67’ të përballjes, ku Gundogan shërbeu De Brojn, me belgun që dërgoi një predhë drejt portës së madrilenëve, me Kurtua të dorëzuar. Përballja u shoqërua dhe me kartona të verdhë e kontestime të vendimeve të gjyqtarit kryesor, ku sipas spanjollëve u tregua i kursyer me lojtarët e Manchester Cityt. Tanimë kualifikimi do të vendoset në Etihad më 17 maj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

TË FUNDIT

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×