Messi te Barcelona? Presidenti i La Ligas sqaron situatën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tanimë nuk është sekrete që Lionel Messi nuk do ta vazhdojë të ardhmen e tij me Paris Saint-Germain.

Superylli argjentinas ka vendosur përfundimisht që të largohet nga PSG, dhe nuk është i interesuar që të nënshkruajë asnjë marrëveshje të ofruar nga kampioni francez, raporton KosovaPress.

Sigurisht, garën për të siguruar shërbimet e Messit po e udhëheq ish-klubi i tij, Barcelona, por që kjo e fundit për ta bërë këtë gjë duhet të shes disa lojtarë.

- Advertisement -

Këtë gjë e konfirmoi edhe presidenti i La Ligas, Javier Tebas, i cili e sqaroi situatën aktuale për Lionel Messin që të rikthehet te Barcelona.

“Nëse Barcelona nënshkruan me Messin, mund t’iu them që paga e tij do të jetë më e ulët se ajo aktuale që është momentalisht te PSG”, tha Tebas.

“Rikthimi i tij është i kushtëzuar në shitjen e lojtarëve, ata thonë se do të shesin lojtarë dhe mendimi im është që Barça do të përfitojë një shumë të konsiderueshme nga shitja e lojtarëve këtë verë”, shtoi më tej Tebas.

Barça po mundohet që të gjejë një zgjidhje me La Ligan sa i përket Financial Fair Play, ndërsa propozimi i Al Hilal është 400 milionë në sezon siç ishte bërë e ditur para një muaji.

Po ashtu, interesim në Messin ka shprehur edhe skuadra amerikane, Inter Miami.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×