Deschamps drejt largimit, Zidane alternativa e mundshme për kombëtaren e Francës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Humbja në finalen e Kupës së Botës nuk është pritur mirë nga Federata Franceze e Futbollit, e cila duket se është në kërkim të një trajneri të ri.

Didier Deschamps nuk e ka më të sigurt vendin në pankinën e gjelave, teksa tek trikolorët po përflitet emri i Zidane. Ish-trajneri i Realit të Madridit pritet të jetë zëvendësuesi i 54-vjeçarit, i cili shpalli Francën kampione në 2018-ën.

Në anën tjetër Deschamps ka shprehur dëshirën për të udhëhequr skuadrën dhe në evropianin e 2024-ës edhe pse diçka e tillë duket e pamundur.

- Advertisement -

Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar dhe mesfushori madrilen, Toni Kroos i cili ka pohuar se Zidane duhet të vendoset tashmë në krye të kombëtares duke e cilësuar atë si pasuesi më i mirë i mundshëm i Deschamps.

Didier Deschamps është vendosur në krye të kombëtares së Francës në vitin 2012 në një kontratë dy vjeçare e cila u rinovua vit pas viti. Karreirën si trajner e nisi tek Monaco në vitin 2001, më pas tek bardhezinjtë e Juventusit. Rikthimi tek Marseja i hapi rrugë kalimit në kombëtare.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Al Pacion pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare

Mediat amerikane raportojnë se aktori i njohur Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, Noor Alfallah, e dashura 29-vjeçare...

Zbulime të reja në Pompei, gjenden trupat e 2 grave e 1 fëmije, viktima të vullkanit

Arkeologët në Pompei zbuluan mbetjet e tre viktimave të tjera të vullkanit Vezuvi, që shpërtheu në vitin 79 të Erës Sonë. Skeletet u gjetën në...

“Opozita e Kosovës si Vuçiç”, deklarata e fortë e deputetit të Vetëvendosjes

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja komentoi në një intervistë për Euronews Albania nëse Albin Kurti është në kushtet kur mund të kërkojë një votëbesim...

TË FUNDIT

Al Pacion pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare

Mediat amerikane raportojnë se aktori i njohur Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, Noor Alfallah, e dashura 29-vjeçare...

Zbulime të reja në Pompei, gjenden trupat e 2 grave e 1 fëmije, viktima të vullkanit

Arkeologët në Pompei zbuluan mbetjet e tre viktimave të tjera të vullkanit Vezuvi, që shpërtheu në vitin 79 të Erës Sonë. Skeletet u gjetën në...

“Opozita e Kosovës si Vuçiç”, deklarata e fortë e deputetit të Vetëvendosjes

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja komentoi në një intervistë për Euronews Albania nëse Albin Kurti është në kushtet kur mund të kërkojë një votëbesim...

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×