“Detaje të tmerrshme”, dëshmia kontradiktore e autorit të krimit në Gramsh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një krim i rëndë në familje ndodhi pasditen e së premtes në fshatin Tervol të Gramshit. Shtetasi Xhevit Sinani, 75 vjeç ka vrarë bashkëshorten Zeqine Sinani dhe vëllin e tij, Shaqir Sinani.

Pas arrestimit, ai ka dhënë një dëshmi kontradiktore që përforcojnë dyshimet se krimi është kryer në gjendje të rënduar psikologjike.

Sinani ka dhënë detaje të tmerrshme nga krimi, se si e torturoi bashkëshorten para se ta gjuante me sëpatë, ndërsa më pas është habitur kur ka mësuar se ka vrarë gruan dhe vëllain e tij .

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania nga spitali i Gramshit, konfirmojnë se 6 vite më parë autori ka pasur probleme të rënda të shëndetit mendor dhe shfaqte sjellje agresive. Sipas po këtyre burimeve, gjendja është normalizuar pas mjekimit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...

TË FUNDIT

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×