Dhoma e Përfaqësuesve do të hapë hetim zyrtar për shkarkimin e Biden

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të hapë një hetim zyrtar për shkarkimin e Presidentit Joe Biden, njoftoi sot republikani Kevin McCarthy.

Ai deklaroi se hetimi do të përqendrohet në “akuzat për shpërdorim të pushtetit, pengim dhe korrupsion” nga zoti Biden.

Republikanët kanë hetuar presidentin që kur morën kontrollin e Dhomës në janar. Seancat dëgjimore nuk kanë gjetur asnjë provë konkrete kundër Biden, megjithatë, ato kanë hedhur më shumë dritë mbi marrëdhëniet e biznesit të djalit të presidentit, Hunter Biden.

- Advertisement -

Shtëpia e Bardhë reagoi menjëherë kundër vendimit të Republikanëve.

Hunter Biden është aktualisht nën hetim federal për krime të mundshme tatimore që lidhen me interesat e tij me biznese jashtë vendit.

Njoftimi i së martës është hapi i parë në një proces politik që mund të rezultojë në një votim në Dhomën e Përfaqësuesve. Nëse fajësimi i presidentit miratohet me një shumicë të thjeshtë, vendimi kalon në Senatin Amerikan.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×