vlorë

Shtypin qëllimisht me makinë kunatin, arrestohen dy vëllezërit

Një 38-vjeçar dhe vëllai i tij 34-vjeçar janë arrestuar nga policia e Vlorës pasi kanë goditur qëllimisht me makinë kunatin e...

Shembet muri mbrojtës në rrugën e “Uji i Ftohtë” në Vlorë

Gjatë natës ka rënë një pjesë muri së bashku me dherat në rrugën nacionale Vlorë-Orikum. Pjesa e murit është rrëzuar pranë zonës...

U hodh nga kati i pestë, përfundon në spital 62-vjeçarja

Një 62-vjeçare në Vlorë ka përfunduar në spital pasi u hodh nga kati i pestë i banesës ku jetonte. Ngjarja ka ndodhur...

Kapiteneria në Vlorë pezullon lundrimin detar, shkak kushtet e motit

Kapiteneria e qytetit të Vlorës ka njoftuar se gjatë datave 27 dhe 28 mars është ndaluar dhënia e lejes për daljen...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë...

Zbardhen emrat e kandidatëve për 13 bashkitë e qarkut Fier dhe Vlorë

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë...

EMRI| Zgjidhet kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vlorës

Ka përfunduar votimi i zhvilluar paraditen e sotme në Asamblenë e Partisë Socialiste në Vlorë, në lidhje me përzgjedhjen e kandidatit...

Rama kritika deputetëve në Vlorë, votohet për kandidatin që do garojë për Bashkinë

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të shtunë në Vlorë, ku prej orës 10:00 ka nisur takimin me Asamblenë e Partisë Socialiste...

Mjeti lundrues pëson defekt në det, shpëtohen 3 turistët e huaj në Vlorë

Tre turistë të huaj u shpëtuan nga shërbimet e Policisë Kufitare në Vlorë, pasi mjeti lundrues i tyre pësoi defekt. Mbrëmjen e...

Me kallashnikov në makinë gati për vrasje, parandalohet krimi në Vlorë

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga policia në qytetin e Vlorës. Policia bën me dije se ka arrestuar një...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e...

100-vjetori i Flamurtarit, aktivitete sportive dhe kulturore përgjatë javës në Vlorë

Me rastin e 100-vjetorit të krijimit të klubit shumësportësh të Flamurtarit, në qytetin e Vlorës do të zhvillohen një sërë aktivitetesh...

Bizneset në Vlorë kërkojnë punëtorë në “rrugë”, interes i lartë i të rinjve

Në Lungomare operatorët turistikë kanë zbritur në rrugë në kërkim të fuqisë punëtore për përballimin e sezonit turistik të pritshëm. Bizneset e...

EMRI/ Përplasi këmbësoren dhe një automjet, pranga ish-drejtorit të Doganës në Fier

Ish-drejtori i Doganës në Fier, Arlind Lagji është arrestuar nga policia këtë të martë. Mbrëmjen e djeshme, 46-vjeçari aksidentoi këmbësoren I.S 66-vjeçe...

Përplasi një grua dhe më pas një makinë, aksident i rëndë në Vlorë

Një aksident ka ndodhur në Vlorë, në rrugën Transballkanike. Dy automjete janë përplasur duke lënë të plagosur rëndë njërin nga drejtuesit...

FNSH rikthehet në Vlorë, kontrolle për personat në kërkim dhe shtëpitë e barit

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) janë rikthyer në Vlorë mbrëmjen e së premtes. FNSHka kryer kontrolle në akset nacionale të qytetit....