Digjet jahti luksoz i kampionit të pokerit, momenti kur shpërthen në flakë në Spanjë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një jaht luksoz shpërtheu në flakë dhe u fundos në brigjet e ishullit spanjoll Formentera.

Irmao, një jaht charter, në pronësi të lojtarit profesionist të pokerit Diego Gómez González, i njohur si “Luani”, u dogj të shtunën, më 12 gusht dhe u fundos disa orë më vonë pas përpjekjeve të përsëritura të zjarrfikësve për të shuar flakët.

Zjarri filloi në skajin e anijes rreth orës 5.30 të pasdites kur Irmao ishte ankoruar në Cavall d’en Borràs përballë restorantit të famshëm El Tiburon.

- Advertisement -

17 personat në bord, 12 të ftuar dhe 5 anëtarë të ekuipazhit, u hodhën në ujë ndërsa zjarri u përhap në të gjithë anijen. Vetëm një anëtar i ekuipazhit kërkoi ndihmë mjekësore për djegie të lehta.

Irmao ka shtatë kabina dhe dhoma të veçanta për anëtarët e ekuipazhit. Është 27 metra e gjatë dhe ofron komoditete luksoze duke përfshirë një xhakuzi në kuvertën e prapme dhe një shumëllojshmëri lodrash uji.

Tani po punohet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit. Nuk dihet ende nëse pronari ishte në bord.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×