English

“Ditari i tranzicionit” i Anastas Angjeli, merr çmim në Panairin e Librit Shkencor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë merr çmimin “Vepra më e mirë studimore” për kolanën “Ditari i tranzicionit”

- Advertisement -

Presidenti i Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, Akademik, Prof.Dr Anastas Angjeli u vlerësua dje me çmimin “Vepra më e mirë studimore” për kolanën “Ditari i tranzicionit”.

Ky çmim i akorduar nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, Akademia e Shkencave të Republikës së Shqipërisë dhe  Akademia e Shkencave të Republikës së ju dha autorit në ditën e parë të Panairit Ndërkombëtar të Librit, me motivacionin:

“Një vepër madhështore e cila sjell në kujtesë në mënyrë integrale historinë e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë të viteve 90-të. Kolana pasqyro një begati diturish në lidhje me reformat, zhvillimin ekonomik dhe Social të Shqipërisë”. 

Akademik Angjeli, pasi shprehu falënderimet për këtë vlerësim theksoi se ky çmim është një nxitje dhe përgjegjësi për të vijuar me tej me vepra të tjera shkencore.

Me herët në panelin dedikuar Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, nën moderimin e Rektorit të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, Akademik i asociuar,  Adrian Civici, u prezatuan edhe botimet e dy  profesorëve të nderuar të Universitetit Mesdhetar, Prof. Dr, Ksenofon Krisafi dhe Prof. Dr, Paskal Milo. Profesor Kristafi u prezantua me librin Lufta e Kosovës në labirintet demokratike (Gjenevë 1998-2002),ndërsa profesor Milo u prezantua me librin “Diplomacia e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×