Do t’ia dal pa mbështetjen e oligarkëve, thotë Alimehmeti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku Ilir Alimehmeti deklaroi se do t’ia dalë pa mbështetjen e oligarkëve në garën për Bashkinë e Tiranës, nëse del fitues në primaret e Partisë Demokratike.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Alimehmeti u shpreh se do pranojë financime për fushatë elektorale, vetëm nëse gjithçka është brenda ligjit.

“Jemi mësuar aq keq për të përdorur metodat e këqija dhe të dënueshme me ligj, të përdorimit të parasë atje ku nuk lejohet, te blerja e votës, saqë na duket tashmë krejt normale. Kjo është e dënueshme me ligj.

- Advertisement -

Ne jemi parti e djathtë, nuk jemi kundër biznesit, nuk jemi kundra zhvillimit. Por me kusht që është konfrom ligjeve shqiptare dhe ndërkombëtare. Përsa i përket financimeve të fushatave elektorale, gjithçka brenda ligjit”, theksoi ai.

Alimehmeti shpalli kandidaturën për Primaret për Bashkinë Tiranë, këtë të mërkurë.

Nga selia blu, ai prezantoi zyrtarisht kandidaturën e tij për të marrë pjesë në Primaret e PD.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drogë nga Amerika e Jugut drejt Evropës, kapet varka me 1 ton kokainë në Portugali

Autoritetet portugeze kanë kapur rreth 1 ton me kokainë ne një varkë që udhëtonte nga Amerika e Jugut, drejt Evropës. Sipas asaj që shkruajnë se...

Staroviç: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe

Sekretari shtetëror i Ministrisë të Mbrojtjes së Serbisë, Nemanja Staroviç, ka deklaruar se tërheqja e forcave speciale të Policisë së Kosovës nga pjesa veriore...

Dy persona humbën jetën nga granatimet në rajonin rus

Dy gra u vranë gjatë granatimeve nga forcat ukrainase në rajonin kufitar rus Belgorod, tha guvernatori i atij rajoni. Vyacheslav Gladkov tha gjithashtu se katër...

TË FUNDIT

Drogë nga Amerika e Jugut drejt Evropës, kapet varka me 1 ton kokainë në Portugali

Autoritetet portugeze kanë kapur rreth 1 ton me kokainë ne një varkë që udhëtonte nga Amerika e Jugut, drejt Evropës. Sipas asaj që shkruajnë se...

Staroviç: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe

Sekretari shtetëror i Ministrisë të Mbrojtjes së Serbisë, Nemanja Staroviç, ka deklaruar se tërheqja e forcave speciale të Policisë së Kosovës nga pjesa veriore...

Dy persona humbën jetën nga granatimet në rajonin rus

Dy gra u vranë gjatë granatimeve nga forcat ukrainase në rajonin kufitar rus Belgorod, tha guvernatori i atij rajoni. Vyacheslav Gladkov tha gjithashtu se katër...

Mbyllet hetimi për dokumentet e klasifikuara, asnjë akuzë s’do të ngrihet ndaj Pence

Departamenti i Drejtësisë ka mbyllur hetimin për keqpërdorimin e mundshëm të dokumenteve të klasifikuara të gjetura në shtëpinë e ish-zëvendës presidentit amerikan Mike Pence...

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×