“Dolën të pakënaqur brenda llojit”, debat në studio mes Lelës dhe Mërtirit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivisti Ergys Mërtiri dhe gazetari Alfred Lela kanë debatuar në Euronews Albania lidhur me procesin e primareve të realizuar një ditë më parë nga Partia Demokratike.

Sipas Mërtirit, dje nuk pati garë të vërtetë për aq kohë sa zgjedhjet i organizon një njeri që quhet Sali Berisha dhe ‘vendos kë të dojë ai’.

“Nuk prisja ndonjë gjë, nuk ndodhi në sytë  e mediave, këtë e pamë për mes reagimit të vetë kandidatëve. Pamë shumë njerëz që u tërhoqën nga gara, shumë njerëz që denoncuan abuzime dhe madje dolën më shumë seç unë e kisha menduar. Për aq kohë sa zgjedhjet i organizon një njeri që quhet Sali Berisha, i bën ai, vendos kë të dojë ai, pra i ka të gjitha dhe prapë dolën kaq shumë reagime dhe kaq shumë kontestime e denoncime, kjo tregon që edhe në zgjedhje totalisht të njëanshme ka pakënaqësi”, – u shpreh Mërtiri.

- Advertisement -

Për gazetarin Alfred Lela, zgjedhjet ishin reale, me kandidatë realë në të gjitha qarqet.

“S’i bëri Sali Berisha, ishin 7 kandidatë në Tiranë, 5 diku tjetër. Mos t’ia hedhin fajin Sali Berishës për çdo gjë. Ka të meta, por jo në këtë rast”, tha Lela.

“Pse duhet të besojmë se kishte garë kur të gjitha palët janë të të njëjtit  krah të foltores dhe prapë dolën të pakënaqur brenda llojit”, u shpreh Mërtiri.

“Pra, derisa ka të pakënaqur, s’paskan qenë të komanduar dhe s’paska pasur hile”, u përgjigj Lela.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

TË FUNDIT

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×