English

Durrës/ Mbi 500 motoristë nga i gjithë rajoni festë në sheshin “Taulantia”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të shtunën, Durrësi ishte stacioni i mbi 500 motoristëve nga i gjithë rajoni.

- Advertisement -

Shëtitorja “Taulantia”, por edhe rrugët e qytetit u kthyen në paradë të qindra motorëve të markave më të fundit, të mbledhur në qytetin bregdetar në kuadër të festivalit të muzikës Rock “Moto Fest 2022”.

Për të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorë dhe sigurisht muzikës rrok, parada filloi në 17:30 dhe vijoi me një koncert deri në mesnatë, ku të ftuar ishin shumë nga emrat e njohur të muzikës.

Një kënd i veçantë i ishte kushtuar edhe aksesorëve dhe veshjeve për motorë, ndërsa nuk mungonte kurioziteti i durrsakëve për të parë nga afër motorët apo dhe shkrepur foto me ta.

Koncerti në shëtitore u zhvillua në kuadër të 15-vjetorit të Steelwings MC Albania, dhe kjo ishte e para herë që një event i tillë mbahej në Durrës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?