Dushkaj: S’gjen më kafe me 50 lekë, çmimi mesatar nga 100 deri në 120

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bartenderi Ilir Dushkaj tha në një intervistë për Euronews Albania se në Tiranë nuk ka më kafe me 50 lekë, ndërsa shtoi se çmimi mesatar është 100 deri në 120 lekë.

“Nuk besoj që gjen diku më me 50 lekë. Varet dhe nga cilësia e kafes, por në përgjithësi jo nuk gjen. Unë sot isha në një qytezë të vogël kur po vija në Sarandë dhe kafja ishte 120 lekë. Ndonjëherë është dhe abuzim. Unë për shembull nuk e kam lëvizur çmimin e kafes, madje në oraret e mëngjesit e kam ulur. Nga 80 lekë e kam bërë 60,” – u shpreh Dushkaj.

Ndërkaq, eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha se filxhani i kafes që sot kushton 100 lekë është njësoj me atë 80-lekëshin e 4 viteve më parë.

- Advertisement -

Në muajin janar sasia e importit të kafes ra me 20 për qind.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Edi Rama në Twitter: Zija e shpallur zyrtarisht në Beograd për pjesëtarët e grupit të armatosur që u asgjësuan nga forcat e sigurisë së Republikës...

Ambasadori amerikan në Serbi: Duhet ta dënojmë vrasjen e policit të Kosovës

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për sulmin terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Të...

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

TË FUNDIT

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Edi Rama në Twitter: Zija e shpallur zyrtarisht në Beograd për pjesëtarët e grupit të armatosur që u asgjësuan nga forcat e sigurisë së Republikës...

Ambasadori amerikan në Serbi: Duhet ta dënojmë vrasjen e policit të Kosovës

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për sulmin terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Të...

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×