Ulet importi i kafes, eksperti: Ta harroni se pini më 5 filxhanë në ditë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se ulja e konsumit të kafes për shqiptarët është për shkak të rritjes së kostos.

Sipas tij shqiptarët nuk heqin dot dorë kollaj nga zakonet, por nuk i frekuentojnë dot më lokalet aq shpesh pasi çmimet janë shtrenjtuar.

“Ta harrojnë të pijnë 5 kafe në ditë. Nuk e bëjnë më. Tani, ata që e duan shumë kafen, ndoshta edhe i qëndrojnë, atyre që ua mban edhe xhepi, por në tërësi ata që ishin mësuar me 4-5 kafe në ditë për shkak të këtyre rrethanave e kanë reduktuar,” – u shpreh Çoçoli.

- Advertisement -

Në muajin janar sasia e importit të kafes ra me 20 për qind.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

TË FUNDIT

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

Mat/ Mbytet një person afër “Urës së Zogut”

Në vendin e quajtur "Ura e Zogut", mbi lumin Mat, është mbytur një person. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se në vendngjarje janë...

U arrestuan gjatë përleshjeve në Zveçan, vendoset masa e sigurisë për 2 serbët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur këtë të mërkurë, më 31 maj se është vendosur masa e paraburgimit për një muaj për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×