English

Dy nga pesë kandidaturat e propozuara regjistrohen në primaret e PD-së në Pogradec

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga 5 kandidatë të propozuar nga grupseksionet e PD në Pogradec vetëm 2 kandidatura e kanë plotësuar formularin për t’u bërë pjesë e primareve.

- Advertisement -

Inxhineri dhe një nga themeluesit e PD Pogradec, Zihni Tollozhina dhe Oligert Muçllari me profesion ekonomist kontabël, do të përballen me njëri-tjetrin se kush do të marrë votëbesimin e antarësisë për të qenë kandidati përballë Ilir Xhakollit në zgjedhjet e 14 majit.

Nuk janë bërë pjesë e garës, kryetari aktual i kësaj dege, Genti Cela i cili ishte propozuar nga antarësia, ish-kryebashkiaku Eduart Kapri, po ashtu nuk e ka plotësuar formularin dhe një nga biznesmenët më të njohur në Pogradec, Bajram Fezollari.

Dy emrat e fundit u diskutuan mjaft në ditët e fundit në qytet si dy kandidatura të forta më të rimarrë bashkinë e Pogradecit, por nuk u bënë pjesë e garës.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?