English

Dyshohet se vranë Edmond Papën, Prokuroria çon në Gjykatë dosjen e Bodes e Velos

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dorëzuar në Gjykatë dosjen penale ndaj Andrea Bodes dhe Albano Velos të dyshuar për vrasjen e Edmond Papës në Tiranë.

- Advertisement -

Ndaj dy te pandehurve rendon akuza e vrasjes me paramendim.

Papa dyshohet se u vra në shenjë hakmarrje për vrasjen e Aleksandër Sadikaj, i njohur si Sanco, gjatë një atentati me minë të telekomanduar.

Prokuroria ndërkohë ka ndarë një procedim penal për të identifikuar personat e tjerë të përfshirë në vrasjen e Papës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?