Edlira Çepani: Ja çfarë ndodhi pas vitit 2018 me largimin e shqiptarëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Edlira Çepani tregoi në “Now” me Erla Mëhillin çfarë ndodhi pas vitit 2018 me largimin e shqiptarëve.

Ajo tha se janë shifra të frikshme këto të largimit të shqiptarëve duke qenë se nuk bëhet më fjalë për lëvizje të lirë, por jemi në fazat e shpopullimit.

Sipas Çepanit kjo problematikë nuk po merr vëmendjen e duhur dhe nuk po luftohet me politikat e duhura.

- Advertisement -

“Në vitin 2018 ka pasur një ndryshim edhe të shtresave të cilat kanë emigruar. Nëse deri në vitin 2018 ishin shtresat e paarsimuara, relativisht më të varfra, pra ishte faktori ekonomik që i shtynte, çfarë ka ndodhur pas vitit 2018 ne e kemi ndjerë në shoqëri. Ka ndodhur që shtresa e cila emigron është shtresa e mesme,” – u shpreh aktivistja.

Ajo komentoi se tashmë nuk ndikon me faktori ekonomik për largim, por faktori social.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Serbia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në dhjetor

Serbia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në 17 dhjetor. Lajmi u bë me dije nga presidenti në një program televiziv. Vuçiç u bëri...

VV: Kur Rama kërkon prani të KFOR në veri dhe jo të FSK, ndihmon Vuçiçin

Menjëherë pas konferencës për mediat të kryeministrit Rama ku në fokus pati situatën në Kosovë dhe sulmin që iu bë policisë kosovare mesnatën e...

BE kritika Serbisë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i...

TË FUNDIT

Serbia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në dhjetor

Serbia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në 17 dhjetor. Lajmi u bë me dije nga presidenti në një program televiziv. Vuçiç u bëri...

VV: Kur Rama kërkon prani të KFOR në veri dhe jo të FSK, ndihmon Vuçiçin

Menjëherë pas konferencës për mediat të kryeministrit Rama ku në fokus pati situatën në Kosovë dhe sulmin që iu bë policisë kosovare mesnatën e...

BE kritika Serbisë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i...

Bardhi: Do të propozojmë rezolutë për hetim ndërkombëtar për vrasjen e policit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka deklaruar se do t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë, rezolutën në mbështetje të Kosovës që...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të PD, Lulzim Basha...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×