English

Eksperti: Buzëkuqi dhe celulari, arsyet pse femrat hutohen kur drejtojnë makinën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurise rrugore, Islam Qibini thotë se femrat janë më të kujdesshme se meshkujt përsa i përket shpejtësive mbi normat e lejuara.

- Advertisement -

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Qibini nënvizoi se femrat hutohen kur drejtojnë makinën, pasi shpeshherë përdorin celularin dhe buzëkuqin kur janë në timon.

“Për të qenë real, në përgjithësi femrat janë më të kujdesshme se meshkujt përsa i përket shpejtësive mbi normat e lejuara. Por duhet theksuar që janë pak më të pakujdesshme  dhe të pavëmendshme, sidomos në zonat urbane, ku më tepër janë në shkelje të rregullave në mënyrën e sjelljes, të parkimit.

Bëhen pengesë shpeshherë në semafor, ku kemi femra që përdorin shpeshherë celularin, buzëkuqin apo pengesa të tjera për qarkullimin rrugor”, theksoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×