English

Eksperti i çështjeve ndërkombëtare skanon vizitën e kryeministrit grek në Himarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enri Hide, ekspert i marrëdhënieve ndërkombëtare skanoi në studion e “Now me Erla Mëhillin” vizitën e kryeministrit grek në Himarë.

- Advertisement -

Sipas tij mjegulla e konspiracionit kur flitet për marrëdhëniet shqiptaro-greke duhet hequr.

“Jo çdo vizitë e çdo kryeministri duhet të shoqërohet patjetër me konspiracione. Ishte një vizitë simbolike e një kryeministri që për hir të së vërtetës ndodhet në një vështirësi të caktuar elektorale, në pjesën e politikës së brendshme,” – u shpreh Hide.

Sipas tij, Mitsotakis ka humbur besimin e mbështetësve të tij për shkak të përgjimeve dhe është në një situatë jo fort të mirë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×