Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“100 vjet Flamurtar”, me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit vlonjat.

Kjo ekspozitë me rastin e aktiviteteve për 100-vjetorin e krijimit të klubit shumësportësh ka mbledhur personalitete të njohura të sportit në Vlorë.

Për legjendat e sportit, Vasil Ruçi e Sokol Kushta, Flamurtari ka bërë historinë dhe këto materiale janë provat e qarta të lavdisë.

- Advertisement -

“Janë këto sporte, janë këta njerëz që kanë lënë përshtypje te gjithë populli i Vlorës. Unë do ta filloj nga fundi dhe fundi është që Flamurtari të kthehet në Ligë Superiore. Aty ku e meriton”, tha Sokol Kushta.

“Ta gëzojë këtë 100-vjetor Flamurtari, ta gëzojë historinë e tij por gëzimin duhet ta ndajmë me të gjithë qytetarët e Vlorës dhe çdo njeri që ka arritur të kontribuojë në këtë ekip të madh”, u shpreh Vasil Ruçi.

Një hap drejt krijimit të Muzeut Flamurtari, ky ekip meriton të ketë një muze të posaçëm për të gjithë tifozët dhe qytetin, ka thënë drejtori i klubit shumësportësh Klevis Kaso.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri më 27 mars.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

Bie inflasioni në Turqi, për herë të parë në 16 muaj zbret në 40%

Inflacioni vjetor në Turqi ka rënë nën shifrën 40 për qind në maj, për herë të parë që 16 muaj. Sipas të dhënave zyrtare,...

TË FUNDIT

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

Bie inflasioni në Turqi, për herë të parë në 16 muaj zbret në 40%

Inflacioni vjetor në Turqi ka rënë nën shifrën 40 për qind në maj, për herë të parë që 16 muaj. Sipas të dhënave zyrtare,...

Berisha thirrje nga Kuvendi: Ka vetëm një rrugë, protesta, protesta e vetëm protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri thirrje nga foltorja e Kuvendit për protesta masive kundër manipulimit të zgjedhjeve. Berisha tha në fjalën e tij se zgjedhja e...

Mediu-opozitës: Duhen lista të hapura, zelli për udhëheqësin po na lë pa shqiptarë

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i pranishëm në seancën plenare këtë të hënë i bëri thirrje grupeve politike opozitare që të shikojnë të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×