Vlora në festë për Flamurtarin, veteranët në parket për 100-vjetorin e klubit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në pallatin e sportit në Vlorë u bënë bashkë veteranët e basketbollit për meshkuj dhe femra që kanë bërë historinë e ekipit të Flamurtarit në këtë sport.

Me shumë vite mbi supe, por pa harruar aspak pasionin dhe dashurinë për basketbollin, të gjithë bashkë zhvilluan një ndeshje miqësore në kuadër të aktiviteteve për 100-vjetorin e krijimit të klubit shumë-sportësh.

Zbritja në parket pas shumë kohësh ishte tepër emocionuese për ish-basketbollistët.

- Advertisement -

Kryetari i bashkisë së qytetit kërkoi pjesëmarrjen e më shumë qytetarëve të Vlorës për ta bërë atmosferën sa më festive.

Aktivitetet do të vijojnë deri në fundjavë. Ish-sportistë të disiplinave të ndryshme do të jenë pjesë e këtyre aktiviteteve për 100-vjetorin e krijimit të klubit Flamurtari.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×