Eleminohet Spanja, Maroku vazhdon në çerekfinalen e Kupës së Botës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja e Marokut ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë në këtë Kampionat Botëror, ku tani ka prekur fazën e çerekfinales së këtij turneu.

Pas plot 120’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Education City”, Maroku dhe Kombëtarja e Spanjës barazuan me shifrat 0:0, raporton KosovaPress.

Pavarësisht rasteve të shumta që kishin lojtarët e të dy kombëtareve, portierët, Bono i Marokut dhe Simon i Spanjës, mbajtën portat e paprekura.

- Advertisement -

Situatë e njëjtë nuk ishte edhe në fazën e penalltive, ku Bono i Marokut u tregua më i suksesshëm duke pritur dy penallti, ato të Soler dhe Busquets.

Në anën tjetër, te Maroku penalltitë i shënuan Sabiri, Ziyech dhe Hakimi kurse penalltinë e vetme të cilën e humbi te marokenët ishte Benoun.

Kështu, Maroku eleminoi Spanjën duke e mposhtur në penallti me 3:0.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×