ps

Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, në cilësinë e drejtuesit politik të Partisë Socialiste të qarkut të Beratit, ka konfirmuar rikandidmin e...

PS mbledh Grupin Parlamentar, çfarë do të diskutohet

Partia Socialiste ka mbledhur Grupin Parlamentar. Mbledhja e ditës së sotme nuk ishte e parashikuar por ka qenë një kërkesë e vet...

“Erdhi kjo kamzalija”, përfaqësuesja e PS: Si e ndryshuam perceptimin e qytetarëve

Përfaqësuesja e Bashkisë Kamzë, Rigelsa Kupe tha në emisionin RinVote se PS gjatë mandatit të vet në drejtim të kësaj bashkie...

Zbulohet data kur Partia Socialiste do të shpallë emrat e kandidatëve të 14 majit

Gjatë mbledhjes së Kryesisë së PS-së që u mbajt këtë të enjte, u vendos që zyrtarizmi i emrave të kandidatëve që...

Mblidhet Kryesia e PS-së, në fokus 14 maji dhe zgjedhja e kandidatëve

Që prej orës 09:00 të ditës së sotme, Partia Socialiste ka mbledhur Kryesinë në selinë rozë. Burime për Euronews Albania bëjnë me...

“S’ia dolën në shkatërrimin e opozitës”, Berisha: Demokratët duhet të ndihen luanë

Sali Berisha theksoi se PS pavarësisht përpjekjeve nuk ia doli ta shkatërronte opozitën. Ndaj për këtë arsye sipas Berishës, demokratët duhet të...

PS dërgon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste e Shqipërisë kërkon zyrtarisht të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 14 majit. Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha ka siguruar...

3 punë të mira që PS ka bërë në Pogradec sipas nënkryetarit të Bashkisë

Paskalino Ziko, nënkryetar i Bashkisë Pogradec tregoi në emisionin RinVote në Euronews Albania, 3 punët e mira që sipas tij ka...

Ahmetaj po lihet jashtë Partisë Socialiste? Shabani: Ashtu i pafsha!

Në një intervistë për Euronews Albania, kreu i Nismës Thurje u shpreh “i lumtur” nëse brenda Partisë Socialiste ka ndonjë përçarje. “Ashtu...

PS kërkon përjashtimin e deputetëve që bllokuan foltoren, dyfish të masës për Spahon

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin nga parlamenti me 10 ditë për 5 deputetë e Partisë Demokratike, të cilët bllokuan foltoren e...

A do ta hedhin në gjyq Berishën zonjat e Partisë Socialiste? Flet Ermonela Felaj 

Deputetja e PS, Ermonela Felaj ka reguar në lidhje me gjuhën e përdorur të kreut të PD-së Sali Berisha ndaj deputeteve socialiste. Teksa e...

Rama kërkoi arrestimin e Bashës? Haklaj: Përpjekje për ta inkriminuar për 21 janarin

Ish-deputeti i PD-së Azgan Haklaj ka deklaruar se Partia Socialiste dhe ministri i Drejtësisë Ulsi Manja bën përpjekje për të inkriminuar...

PS-ja kërkon përjashtimin nga Kuvendi të Berishës dhe 3 deputetëve të PD-së

Partia Socialiste do të kërkojë përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi të kryetarit të Partisë Demokratke, Sali Berisha dhe 3 deputetëve...

Mediat e huaja shkruajnë për protestën e opozitës, por edhe për ndarjen brenda PD

Protesta e opozitës është pasqyruar edhe në dy agjencitë ndërkombëtare të medias, Associated Press dhe Reuters. Mediat e huaja raportojnë për akuzat...

Ironizon Gjiknuri: Revolucioni i Berishës u shfry si tullumbace në selinë e PS-së

Sekretari i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës të mbajtur në bulevardin Dëshmorët e Kombit...

Berisha me protestuesit në selinë e PS-së: Kam një mesazh për socialistët e ndershëm

Berisha e ka mbyllur protestën e kësaj të shtune në ambientet e jashtme të selisë së Partisë Socialiste. Berisha zgjodhi që...