ps

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist...

Lista e drejtuesve të PS-së në 61 bashki të vendit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se interesi për të kandiduar në degët e PS ka qenë i...

Zgjedhjet në degët e PS, Gjiknuri: 28 prej tyre do drejtohen nga gratë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se interesi për të kandiduar në degët e PS ka qenë i...

Zgjedhjet e brendshme në PS, Rama: Njerëz të rinj e barazi gjinore

Kryeministri Edi Rama thotë se për zgjedhjen e drejtuesve të rinj në Partinë Socialiste, në bazë të organizimit do të jetë...

Nis puna për reformën zgjedhore, caktohen 8 ekspertë

Komisioni për Reformën Zgjedhore do të ketë 8 ekspertë përfaqësues të palëve. Numri kaq i lartë i njerëzve që do të...

Çfarë mendojnë shqiptarët për reformën në drejtësi?

Vetëm një në tre shqiptarë (34,5%) mendon se reforma në drejtësi deri tani ka ecur pozitivisht. Thuajse po aq janë qytetarët...

Nis punën komisioni për reformën territoriale, PD: Duhet riparë me themel

Ka nisur mesditën e së mërkurës mbledhja e parë e komisionit të posaçëm te reformës administrativo-territoriale. Komisioni bipartizan drejtohet nga Anila Denaj...

Arrestimi i Kajmakut, Balliu: Lidhjet e Ramës me krimin vërtetohen çdo 6 muaj

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu thotë se në Partinë Socialiste ka individë të inkriminuar, sikurse ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku i...

Kush është Agim Kajmaku, nga politika te telashet me drejtësinë

Askush nuk e njihte kontributin në Partinë Socialiste të Agim Kajmakut deri në momentin që ai u kandidua për të drejtuar...

31-vjetori i PS, Rama falënderon Nanon dhe patronazhistët

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka shprehur falënderim për liderin historik të socialistëve, Fatos Nano me rastin e 31-vjetorit të...

Si votojnë shqiptarët? A e ndryshojnë partinë që përkrahin

73% e shqiptarëve votojnë gjithmonë të njëjtën parti. Më pak se një në katër shqiptarë zgjedhin parti të ndryshme në votime...

Të majta apo të djathta – si i shohin shqiptarët partitë kryesore në vend

Thuajse 80% e shqiptarëve mendojnë se Partia Socialiste është ekstremisht e majtë në qëndrimet e saj. Më pak se një në dhjetë...

Tryeza e PD me bizneset, Bushati: Jashtë loje sjellja e një partie të djathtë

Ish-deputetii  PS-së Ervin Bushati tha për “Now” në Euronews Albania se sot që flasim 95 për qind e bizneseve të vogla...

Bajram Begaj nuk është përfaqësues politik i PS, thotë Denaj

Presidenti i ri i  votuar në Kuvend nuk është përfaqësues i Partisë Socialiste, por një profesionist që është rritur në karrierë...

Berisha: Ministra e deputetë të PS-së, kandidatë për ekstradime

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në seancën parlamentare ka akuzuar shumicën qeverisëse se po pengon kalimin në Kuvend të...

‘Kishim tre mundësi’, Rama tregon pse PS zgjodhi një ushtarak për president

Kryeministri Edi Rama mblodhi grupin parlamentar të PS mëngjesin e së shtunës për të mbledhur firmat e nevojshme për kandidaturën e...