English

Elon Musk: Starlink vjen në Shqipëri!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Multimiliarderi Elon Musk deklaroi se kompania e tij Starlink ka filluar të ofrojë shërbimin e saj në Shqipëri. Musk e dha lajmin ditën e sotme në rrjetin social X, kompani të cilën gjithashtu ai e zotëron.

- Advertisement -

Elon Musk, i njohur si një nga njerëzit më të pasur në botë, gjate një takimi fundvitin e kaluar me kryeministrin Edi Rama ka shprehur dëshirë e tij për të vizituar Shqipërinë.

“Eja, ka shumë për të parë dhe bërë në Shqipëri, po mbi të gjitha e sigurt që s’do pendohesh”, ka qenë përgjigjja e kreut të qeverise shqiptare.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?